Kővári Dániel

Bedőcs Attila

Gazdasági referens

1.
select megye,jaras,terulet from telepules where terulet>(SELECT terulet FROM `telepules` WHERE helysegnev="Debrecen") and terulet<80000 GROUP by megye HAVING megye="Tolna"

2.
SELECT tipus, count(*) FROM telepules where tipus!="fővárosi kerület" group by tipus

3.
select helysegnev from telepules where tipus=(SELECT tipus FROM telepules group by tipus HAVING count(*)=119)

4
create view jarasnezet
as select jaras, lakasokszama from telepules where megye="Zala"

5
select megye,count(*) from (SELECT megye, jaras from telepules WHERE megye!="Tolna" group by jaras)as x where jaras like"B%" group by megye order by count(*) desc

6
SELECT jaras,helysegnev from(select helysegnev,jaras, max(terulet) FROM telepules group by jaras)as x

create table szerzo(

insert into konyv values ('5577','A mami4','B','2014','5','26');
insert into konyv values ('5575','A mami5','C','1878','10000','23');

8
SELECT t2.nev,t1.cim from konyv as t1,szerzo as t2 where t1.szazon=t2.azon and ar<(SELECT avg(ar)from konyv) and (kiado="B" or kiado="a")

9
SELECT t2.azon,t2.nev,count(t1.szazon) from konyv as t1,szerzo as t2 where t1.szazon=t2.azon and nev!="Kati" GROUP by t2.azon order by 3 desc