Kedves Hallgatók!

Palkovics László innovációs és technológiai miniszter bejelentését követően, a Kormány a 101/2020. (IV. 10.) számú rendeletében írta elő, hogy „aki 2020. augusztus 31-ig sikeres záróvizsgát tett, mentesül az oklevél kiadásának előfeltételéül előírt nyelvvizsga letételének kötelezettsége alól.”.

A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) az Innovációs és Technológiai Minisztériummal (ITM) egyeztetve az alábbi fontos részleteket közölte:

A rendelkezés vonatkozik:

• valamennyi egyetemi / főiskolai diplomára függetlenül attól, hogy alap, vagy mesterszakos diplomáról van szó;
  • minden diplomára függetlenül a végzés idejétől, egyetemtől, szaktól;
  • a felsőoktatási szakképzés (FSZ/FOSZK) oklevelekre is;
  • valahány nyelvvizsgára függetlenül attól, hogy hány nyelvvizsgát írnak elő a felsőoktatási jogszabályok az adott szakra, és függetlenül attól, hogy 1, vagy akár több nyelvvizsga hiányzik;
  • továbbá mindazokra, akik 2020. augusztus 31-ig sikeres záróvizsgát tesznek, és abszolválnak.

A fentieken túl az idei évi mesterfelvételi eljárásokra a nyelvvizsga követelmények is felfüggesztésre kerülnek.

A fentiek ismeretében a Dunaújvárosi Egyetem is elkészíti az eljárásrendet az oklevél kiállításokkal kapcsolatban, amelyet médiafelületeinken közzé fogunk tenni.

Üdvözletét küldi,
Az EHÖK csapata 🙋‍♂️🙋‍♀️